pondělí 10. listopadu 2014

VMware: Závažná chyba, která může způsobit neobnovitelnost záloh

Už na konci října VMware zveřejnil informaci o kritické chybě v používání Changed Block Tracking (CBT), která může případně způsobit ztrátu dat. Chybu popsal VMware ve KB2090639.

Tato kritická chyba může způsobit neobnovitelnost záloh provedených s pomocí technologie CBT. Týká se to všech zálohovaných virtuálních serverů, které mají aktivní CBT a současně byly jejich disky někdy zvětšeny přes hranici 128GB a její násobky (256GB, 512GB, atd.).

VMware zatím nevydal opravu této chyby. Pokud tedy používáte nějaký zálohovací software využívající CBT (Veeam , Symantec, DELL NetVault, ...), tak doporučujeme tento problém nepodceňovat a urychleně řešit! Ochranou proti této i jiným podobným chybám je používání funkce SureBackup z Veeam Backup & Replication, která zajistí ověření obnovitelnosti zálohy.

Řešení chyby od Veeam

Nová verze zálohovacího softwaru Veeam Backup & Replication v8 je proti této chybě imunní (oprava pro v7 bude brzy). Úlohy nyní vyresetují CBT na virtuálním disku při zjištění jakékoliv změny virtuální konfigurace disku. To se týká pouze budoucích zvětšení virtuálního disku. Pokud používáte starší verzi, nebo budete na verzi 8 upgradovat, tak je potřeba provést kroky popsané ve Veeam KB1940. Dalším dobrým zdrojem informací (a také odpovědí na všechny možné související otázky) je specializované fórum KB 2090639.

Případně se můžete obrátit na nás na emailu support@oldanygroup.cz nebo na čísle 222 550 022.

Žádné komentáře:

Okomentovat