pondělí 5. září 2011

Veeam oznámil vydání nové verze Veeam Backup & Replication

Columbus, Ohio, 22. srpna 2011 – Společnost Veeam Software, inovativní poskytovatel ochrany dat pro produkty společnosti VMware, obnovy po havárii (disaster recovery) a správy řešení VMware pro prostředí virtuálních datových center, dnes oznámila významná zlepšení produktu Veeam Backup & Replication v6. Po vydání této verze se Veeam stává prvním producentem, který poskytuje možnost ochrany dat založené na obrazech disků, kterou organizace očekávaly společně s tradičním zálohováním souborů, což posunuje ochranu virtuálních dat na zcela novou úroveň. Nové funkce zahrnují:
  • Podniková škálovatelnost: Vylepšená distribuovaná architektura zjednodušuje nasazení a správu poboček a vzdálených lokalit a rozsáhlých instalací. Zároveň zrychluje zálohování, replikaci a obnovu přes WAN.
  • Rozšířená a vylepšená replikace: Desetkrát rychlejší replikace usnadňuje proces spuštění po havárii (failover) a poskytuje jednoduché zprovoznění služeb po obnově se synchronizací rozdílových dat.
  • Podpora více hypervisorů: Snížení nákladů a složitosti při správě prostředí s více hypervisory díky nové podpoře Microsoft Windows Server Hyper-V a Hyper-V Server uvnitř stávající infrastruktury ochrany dat od Veeamu (jedna instalace a jedna konzole).
  • Četná další rozšíření, zahrnující 1-Click File Restore: Rozšiřuje stávající obnovu na úrovni souborů s delegovanou obnovou přes web přímo do původního virtuálního stroje (VM) bez nutnosti přímého síťového připojení nebo agenta uvnitř VM.„Díky těmto rozšířením už se zákazníci nemusí rozhodovat mezi inovací od Veeamu a funkcemi, které od zálohování souborů očekávají,“ řekl Ratmir Timashev, prezident a generální ředitel (CEO) Veeam Software. „Nyní jim Veeam nabízí obojí.“
Klíčem k inovaci od Veeamu je vPower™ — technologie představená v produktu Veeam Backup & Replication v5, která spouští virtuální stroj (VM) přímo z kompresovaného a deduplikovaného záložního souboru v produkčním nebo v izolovaném prostředí, což umožňuje těchto pět prvenství v oboru:
  1. Okamžité obnovení virtuálního stroje: Obnovte celý virtuální stroj ze záložního souboru během několika minut.
  2. U-AIR™ (univerzální obnova položek aplikací): Obnovte jednotlivé položky z libovolné virtualizované aplikace na libovolném operačním systému bez dalších záloh, agentů nebo softwarových nástrojů.
  3. SureBackup™: Automaticky ověřuje obnovitelnost každé zálohy, každého virtuálního stroje, kdykoli
  4. On-Demand Sandbox: Vytvářejte testovací virtuální stroje z libovolného bodu obnovy, abyste vyřešili problémy nebo otestovali nová řešení, softwarové záplaty a nové aplikace.
  5. Okamžitá obnova souborů (File-Level Recovery) pro všechny operační systémy a souborové systémy: Obnovte celý virtuální stroj nebo jen jeden soubor ze stejné zálohy obrazu virtuálního disku.
„Veeam Backup & Replication v5 se nám výborně osvědčil a už se opravdu těšíme na v6,“ řekl Stephen Whiting, manažer IT v Adolfson & Peterson Construction. „Využili jsme okamžitého obnovení virtuálního stroje (Instant VM Recovery), když náš Lotus Notes Domino Server spadl a zastavilo se tak doručování emailů ve více než sto pobočkách po celé zemi. S Instant VM Recovery jsme dostali své uživatele zpět online během několika minut a vše pokračovalo jako obvykle. Nemysleli jsme si, že by bylo možné Veeam ještě nějak vylepšit, ale společnost dál naslouchá svým zákazníkům a opět se překonala s tímto novým uvedením. Zejména se nemůžeme dočkat, až využijeme rozšířené distribuované architektury ve v6, takže budeme moci kompletně zautomatizovat údržbu zálohovací infrastruktury v našich sedmi regionálních kancelářích.“
Uvedení pro veřejnost
Veeam Software předvedl Veeam Backup & Replication v6 ve svém stánku (č. 813) na konferenci VMworld 2011, která se konala na začátku září v Las Vegas. Uvolnění pro veřejnost (GA, general availibility) je naplánováno na Q4/2011. Více informací a aktualizace ještě před spuštěním najdete na http://go.veeam.com/v6-backup-replication.
O Veeam Software
Veeam je předním partnerem VMware Technology Alliance a je členem programu VMware Ready for Management Solutions. Jedná se o mezinárodní společnost s americkou centrálou v Columbus (Ohio) a evropskou centrálou v Londýně (UK). Společnost byla založena v roce 2006 týmem stojícím za Aelita Software, společností, která se proslavila vynikajícím řešením pro Windows server. V roce 2008 Veeam koupil společnost nWorks, díky které dokázal propojit virtuální VMware infrastrukturu s nástroji pro správu od HP a Microsoftu.
Společnost Veeam neustále roste a s ní roste i základna partnerů po celém světě. Veeam nabízí IT profesionálům inovativní a praktická řešení, která jim pomáhají lépe spravovat virtuální infrastrukturu. Pro společnost Veeam jsou typické inovace, investice do výzkumu a vývoje a pravidelné rozšiřování nabídky produktů.
V současnosti se společnost zaměřuje na správu VMware řešení. Počítá se nicméně s tím, že Veeam bude v rámci své expanze brzy podporovat i další virtuální prostředí.

Žádné komentáře:

Okomentovat