středa 27. července 2011

Virtualizuji, virtualizuješ, virtualizuje... virtualizujeme.cz

Diskuzních fór kolem problematiky IT – operačních systémů, hardware, software, mobilních telefonů, těch je tady mnoho, ale až do nedávna tady úplně chybělo specializované fórum na virtualizaci a cloud computing.
Bezplatná poradna nebo komunitní fórum?
Penetrace virtualizace a její používání je v ČR na poměrně vysoké úrovni, co se týká cloud computingu, tak ten je vidět naprosto všude. Ne každý má však čas na to, aby studoval všechny možnosti a detaily, které nám tyto technologie a způsoby přístupu k využívání zdrojů IT umožňují. Navíc i přesto, že virtualizace nám spoustu každodenních úloh zjednodušuje, někdy samotná správa bývá složitější.
Nechá se diskutovat na fórech jednotlivých výrobců řešení, ale těžko Vám někdo odpoví na dotazy týkající se Linux KVM na diskuzním fóru Hyper-V. Někdy máte obecný dotaz, nebo se chcete zeptat na nějaký nástroj, který se pro danou platformu používá.
Původní myšlenkou bylo založení bezplatné poradny pro virtualizaci a související technologie pro naše zákazníky. V čase se ale ukázalo, že tady chybí místo, kde by se mohli potkat odborníci a nadšenci ze všech možných oblastí týkající se virtualizace a cloud computingu a proto jsme se rozhodli pojmout celý projekt jako komunitní fórum.


Platforma pro diskuzní fórum
Největším oříškem se nakonec ukázal výběr vhodné platformy pro diskuzní fórum. Nabízeného software je celá řada, my jsme chtěli něco jednoduchého a přehledného. Vyzkoušeli jsme řadu placených i neplacených projektů. Nakonec jsme vybrali řešení, které asi nejlépe splňovalo zadání a hlavně využívá současných trendů v komunikaci pomocí sociálních sítí.
Otevřené a komunitní
Chceme, aby fórum plnilo svoji funkci, a proto je důležité, aby uživatelé navrhovali témata a možnosti rozšíření, aby se do diskuze připojilo co nejvíce lidí z oboru a aby sdíleli své zkušenosti s ostatními. Jsme otevřeni novým myšlenkám a nápadům a zároveň uvítáme každého, kdo by se rád zapojil do moderování některé z kategorií.

Žádné komentáře:

Okomentovat